Ilość Zdarzeń

Statystyka porównawcza

na dzień 23 maja 2015

2015 2014
P. 406 272
M.Z. 133 280
A.F. 12 26
OGÓŁEM 551 578

P. - Pożary

A.F. - Alarmy Fałszywe

M.Z. - Miejscowe Zagrożenia

Informacja dobowa

W dniu 23.05.2015r. zanotowano

Pożary

0
Miejscowe zagrożenia
0

Alarmy fałszywe

0
LogowanieStrażacy z przedszkolakami

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. W przypadku szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek użyteczności publicznej jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego w każdym roku na terenie takich placówek odbywają się treningi ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy podopieczni i  pracownicy danego obiektu.

 

 

 

W dniu 30 października ostrowieccy strażacy przeprowadzili ćwiczenia taktyczno-bojowe na obiekcie Publicznego Przedszkola nr 11 w Ostrowcu Św. Celem ćwiczeń było poznanie obiektu oraz sprawdzenie przygotowania zastępów JRG I i JRG II na okoliczność powstania pożaru w tego typu budynkach. Jednym z głównych elementów ćwiczeń było przeprowadzenie sprawnej ewakuacji małych wychowanków, którzy to w sytuacjach zagrożenia mogą postąpić zupełnie nieprzewidywanie i irracjonalnie. Zadanie to zostało zrealizowane wspólnie z dyrekcją przedszkola i 120 dzieci w ciągu kilku minut znalazło się w ogrzewanym pneumatycznym namiocie. Strażacy również dokładnie i starannie  przeszukali cały obiekt oraz ugasili pożar.

Spotkanie ze strażakami stworzyło dzieciom możliwość obejrzenia z bliska wozów strażackich, ich wyposażenia i wykorzystania w praktyce niektórych elementów sprzętu gaśniczego. Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych zdobyły podstawową wiedzę na temat zachowania się w przypadku zauważenia pożaru. W ćwiczeniach udział wzięło 5 zastępów PSP - 14 ratowników.

 
Galeria
Jak zostać Strażakiem

jak_zostac_strazakiem.gif